Yayınlanan genelge ile İBYS kapsamında Genel, Sağlık ve Teknik konulardaki eğitimlerin bakanlığa entegratör firmalar aracılığı ile gönderimi zorunlu hale gelmiştir. Buna göre, verilen eğitimlerin; tüm sektörlerde, tüm tehlike sınıflarında, her eğitim için, eğitim tarihi itibari ile 30 gün içerisinde bakanlığa gönderilmesi zorunludur.

Kontinus-İsg ile firma personeline vermiş olduğunuz ve ya vereceğiniz eğitimleri tanımlayabilir, bakanlığa gönderimini de tek tuşla gerçekleştirebilirsiniz. Çalışanlar buradan eğitimlerini planlar, takip eder ve sertifikalarını düzenleyebilirler. Kontinus-İsg’de genel, teknik ve sağlık konularındaki eğitimler hazır olarak bulunmakta, yalnızca süre ayarlamaları yapılarak hızlı bir şekilde eğitim girişleri gerçekleştirilmektedir. Hazır eğitim konuları dışında, kendi eğitim konularını oluşturmak isteyen firmalar, isteklerine bağlı olarak verdikleri diğer eğitim konularının da girişini yapabilirler. Bunu da şablon haline getirerek sonraki girişlerde yine oldukça pratik bir şekilde eğitim girişlerini tamamlayabilirler.

İBYS yazılımlarının temel amacı, iş sağlığı ve güvenliği profesyonellerinin yapmakta olduğu doküman hazırlama, takip etme ve planlama süreçlerinin kolaylaştırılması ve hızlandırılmasıdır. Kontinus-İsg’de bu amaca hizmet etmektedir ve bu amaçla oluşturmuş olduğu isg yazılımı ile süreçleri kolaylaştırmanın yanında, gerçekleşmesi planlanan faaliyetleri yöneticilere ve diğer kullanıcılara hatırlatmaktadır. Firmanın yağtığı çalışmaları takip edebilmesi için sunulan eğitim raporlamaları da hem yöneticiler hem de diğer kullanıcılar için istatistiki veriler sunmaktadır. Eğitim konularına ve zamana göre oluşturacakları filtreler ile istedikleri raporları alabilen kullanıcılar, eğitim alan ve almayan firma personelinin takibini de buradan yapabilmektedirler.

Ayrıca, İBYS kapsamında hazırlanmış olan Kontinus-İsg’de firma çalışanlarının her biri için bir profil sayfası oluşmaktadır. Bu sayfadan firma çalışanlarının profil bilgilerine kolayca ulaşılabilmekte ve kullanıcılar, firma çalışanının eğitim, muayene ve reçete geçmişini de tek yerden takip edebilmektedir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir